Get Adobe Flash player

Knauf nabízí ochranu stavebních konstrukcí před požárem jíž řadu let. Protipožární řešení systémy Knauf zahrnuje nejen sádrokartonové desky, ale i omítky pro požadavky na různorodou požární ochranu. Nejnovější informace naleznete v  nové revizi Požárního katalogu Knauf 04/2019. Je od  dubna 2019 k dispozici na www.knauf.cz a obsahuje tyto nejdůležitější úpravy a změny:

Nově je uvedena:

  • ochrana lamel CFRP a dutinových předepjatých panelů pomocí omítky Knauf  Vermiplaster (str. 120 – 121).
  • úprava tabulky maximálních výšek pro konstrukci W115.cz (str. 60).

Na základě provedených zkoušek bylo aktualizováno:

  • skladby pro konstrukci W115.cz (str. 61).
  • typ izolace u zavěšených podhledů s klasifikací EI30 zdola  a EI45shora (str. 13, 15, 17).

Číst dál: POŽÁRNÍ KATALOG KNAUF - AKTUALIZOVANÁ VERZE 04/2019

Novinkou v sortimentu Knauf, která vhodným způsobem doplňuje akustické sádrokartonové desky Knauf i akustické děrované desky Knauf Cleaneo je dodatečně aplikovatelný absorbér hluku Knauf Cleaneo Single Smart.

Knauf Cleaneo Single Smart se vyznačuje vysokou pohltivostí zvuku a díky velkému absorpčnímu efektu zajišťuje velmi dobré akustické podmínky v místnostech kde je instalován.

Číst dál: Knauf Cleaneo Single Smart  nový flexibilní absorbér hluku pro stěnu a strop

25. dubna 2019 v areálu Knauf Praha Kbely

Soutěž  je určena pro studenty oboru Montér suchých staveb nebo oborů příbuzných, kde se žáci učí základům a dovednostem výstavby. Cílem je prověřit nejen teoretické znalosti účastníků, ale hlavně vyzkoušet manuální zručnost soutěžících.  Teoretická část soutěže  je formou testu, praktickou část představuje zkonstruování volně stojícího soutěžního objektu. Vedle rozměrové přesnosti je pro celkově dobré ohodnocení praktické části nutná vysoká kvalita provedení, přesnost opracování a čistota pracoviště a nářadí.

Soutěž je koncipována pro dvoučlenné týmy učňů/žáků odborných škol do 21 let a jednoho plnoletého člena doprovodu. Národní kolo proběhne dne 25.dubna 2019 v areálu Knauf Praha Kbely.  Vítězové se za podpory firmy Knauf zúčastní mezinárodního klání, které proběhne ve dnech 4.-7. června v rakouském Salcburku, kde je naplánovaný i zajímavý a bohatý doprovodný program.

Číst dál: 15.ročník soutěže Knauf JUNIOR TROPHY 2019

Dne 1.března 2019 se zástupce Cechu Ing. Hošek zúčastnil exkurze po rekonstrukci nově otevřené budovy Národního muzea v Praze.  Tuto velmi zajímavou prohlídku zorganizovala Profesní komora požární ochrany.  Exkurze nebyla jen o požární ochraně, ale o celém pozoruhodném procesu rekonstrukce této unikátní budovy a význačné památky.  Zevrubný komentář včetně podrobností průběhu rekonstrukce byl více než poutavý. Zásadní složitostí celého projektu bylo skloubit požadavky technických norem a s často protichůdnými požadavky „památkářů“. Náročné bylo i vyrovnání se s relativně krátkou lhůtou na celou rekonstrukci s ohledem na komplikovanost jednotlivých technologií rekonstrukce. Výsledkem je velmi sofistikovaný kompromis mezi pokud možno zachováním původních součástí budovy a zároveň splnění všech nároků na současné stavby. Celý proces trval cca 5 let a stál s ohledem na výše uvedené „jen“ původně rozpočtovaných 1,5 mld.korun, které byly překročeny cca o 300 mil. korun.  Stavebně je objekt již zcela dokončen a nyní se do interiérů začínají navracet jednotlivé expozice.

Číst dál: Praha - prohlídka Národního muzea 

Mapa stránek

sledujte nás