• Cech suché výtavby ČR
  • Cech suché výtavby ČR
  • Cech suché výtavby ČR
  • Cech suché výtavby ČR
  • Cech suché výtavby ČR

Vážený pane předsedo vlády, Vážení členové vlády, Vážení senátoři, poslanci a odborníci z epidemiologické oblasti,

   obracíme se na Vás jako zástupci vybraných oborů podnikatelů. Rok 2020 byl nejen pro podnikatelskou oblast, ale i pro celou společnost složitý a vše nasvědčuje tomu, že stávající problémy se nevyhnou ani příštímu roku. Máme ale jednu obrovskou výhodu, máme nové zkušenosti, které nám na začátku tohoto roku chyběly. Dovolujeme si proto na Vás apelovat a vyzýváme Vás, abychom nabyté zkušenosti roku 2020 převedli do praxe a vykročili v novém roce správným směrem. Směrem, který bude dávat budoucnost všem obyvatelům České republiky, který nebude zvýhodňovat jednu skupinu nad druhou, tedy cestou, kdy každý život má stejnou cenu a hodnotu, a každý občan má stejné právo na život i jeho ochranu.

   Cesta k zvládnutí pandemie COVID 19 bude ještě dlouhá, proto Vás žádáme, abychom konec roku využili k přípravě na další období tak, abychom ochránili rizikové skupiny a zajistili podmínky pro normální život celé společnosti.

   Předkládáme vám k zamyšlení a využití naše zkušenosti, názory a doporučení, které jsme během tohoto složitého období získali.

Přílohy
DokumentVelikostDatum
Download this file (vanocni_vyzva_podnikatelu_20201221.pdf)Vánoční výzva podnikatelů53 kB23.12.2020

Číst dál: Vánoční výzva podnikatelů představitelům státu

Ve dne 15-17.září 2020 proběhl již 10.ročník  mezinárodní soutěže učňů  ve Vysokém Mýtě  Řemeslo/Skill  2020.  I v letošním ( z pohledu epidemiologickém) „podivném“ roce  se zúčastnili  zástupci všech výrobců, tedy   KNAUF, RIGIPS, FERMACELL i SINIAT.  Přesto, že některé školy z důvodu Covid-19 v poslední chvíli zrušily svou účast  (což pro organizátora nebyla zrovna lehká situace k doplnění počtu učňů),  zúčastnilo  se soutěže řemeslných dovedností několik desítek soutěžících z více škol z České republiky a Slovenska.  Soutěž i veškeré akce s tím související probíhaly pouze venku  na náměstí Přemysla Otakara II..  Počasí bylo přející a učni v profesích zedník/zednické práce, obkladač, instalatér, truhlář a náš obor, montér suchých staveb, měli díky zajímavým zadáním i cenám dobrou náladu a vytvořili skvělou soutěžní atmosféru. I loňská novinka – kvízová soutěž, kterou pořadatel Erudio CZ připravil pro laickou veřejnost, byla  přes „roušková“ opatření velmi „osvěžující“ pro procházející rodiče s dětmi.  

A kdo zvítězil? Martin Zajíček a Radomír Dobrý z Akademie řemesel, SŠ technické, Praha Zelený pruh!!! Druzí byli Jan Spour a Miroslav Ondrejička a třetí na „bedně“ stáli učni z Mostu, Daniel Kornobis a Jiří Budil. Ještě jednou všem blahopřejeme.

A na závěr  patří  hodně velké poděkování pořadateli akce, společnosti Erudio CZ, která tuto covidovou situaci perfektně zvládla a tak jako v předcházejících letech připravila skvělou a zajímavou soutěž!

Číst dál: Náměstí Vysokého Mýta ožilo jubilejním 10.ročníkem Řemeslo/Skill 2020


Piktogram
našeho řemesla

Mapa stránek

sledujte nás