Loading color scheme

Aktuality
Řemeslo SKILLS 2023

Učni stavebních oborů z celé České republiky a Slovenska se setkali na již dvanáctém ročníku mezinárodní soutěže ŘEMESLO/SKILL, která proběhla na náměstí ve Vysokém Mýtě ve dnech 19. – 21.září 2023. Soutěžící měli opět jedinečnou možnost ověřit si své znalosti a nabyté zkušenosti v mezinárodní konkurenci. Soutěžní přehlídka ŘEMESLO/SKILL je v současnosti jedinou svého druhu v České republice a svým unikátním konceptem propojuje jednotlivé učební obory a simuluje tak podmínky skutečné stavby. Na soutěži se představili učni v oborech zedník, montér suchých staveb,instalatér a truhlář, kteří před očima veřejnosti předvedli, jak si poradí se zadanými soutěžními úkoly.  V letošním roce se představilo celkem 68 škol z Čech a Slovenska, které mají o účast na soutěži tradičně velký zájem.

V našem oboru Montér suchých staveb obsadila 1. a 2. místo Střední škola polytechnická Brno Jílová, 3. místo Stredná odborná škola Považská Bystrica a 4. místo Akademie řemesel Praha. Poslední 5.místo patří Střední škole stavební a dřevozpracující Ostrava.

Vítězům gratulujeme a přejeme hodně motivace k dalšímu studiu.

Průběh soutěže jste mohli sledovat na našich sociálních sítích FB a IG.

Slovenský Rigips získal The President´s Price v soutěži Saint-Gobain Gypsum Trophy 2023

28. dubna 2023 proběhlo v Aténách slavnostní vyhlášení výsledků prestižní soutěže Saint-Gobain International Gypsum Trophy 2023. Českým projektům se sice letos nepoštěstilo, nicméně projekt Nivy mall našich kolegů ze Slovenska si odnesl prvenství v jedné z šesti kategorií. Gratulujeme!

Projekt Nivy mall v Bratislavě byl přihlášený do kategorie nerezidenčních projektů a získal prezidentskou cenu s označení The Jury’s “Coup de Coeur”, kterou uděluje porota.

“Tento projekt je jedinečným konceptem, který spojuje moderní a podstatné funkce města. Komplexní rám byl mistrně zrealizovaný se zakřivenými konstrukčními deskami a vynikající povrchová úprava dokonale začleňuje hlavní eskalátor nákupního centra,” okomentovala odborná porota Saint-Gobain International Gypsum Trophy 2023.

číst více
Vysoké Mýto - 11.ročník mezinárodní soutěže učňů Řemeslo/Skill 2022

Ve dnech 20. – 22. září 2022 se již pojedenácté sešli  na náměstí ve Vysokém Mýtě učni stavebních oborů, aby si vyzkoušeli, co se již naučili ve svých domovských školách. V důsledku covidu byla během dvou uplynulých let zrušena spousta tradičních přehlídek a soutěží. V současnosti byla akce Řemeslo/Skill  největší soutěžní přehlídkou v České republice pro budoucí mistry zedníky, obkladače, montéry suchých staveb, instalatéry a truhláře. O účast v soutěži byl letos mimořádný zájem, představilo se 74 soutěžících z více jak 20ti českých a slovenských škol, kteří se snažili  co nejlépe vypořádat se svými soutěžními úkoly. Nejprve zedníci postavili soutěžní stavby z materiálu Heluz a Ytong a dále postupně realizovali svá soutěžní zadání instalatéři, my = montéři suchých staveb a obkladači.  A jak dopadli?

18-tá valná hromada Cechu suché výstavby

Dne 09.11.2022 proběhla v pořadí 18-tá válná hromada Cechu suché výstavby. Na jednání byli zvoleni nový členové do představenstva a revizní komise. Valné hromady se zůčastnili představitelé výrobců, montážních firem a škol. Děkujeme všem přítomným za účast a aktivní přístup v diskuzi.

Číst více
Do Česka přichází podhledy Eurocoustic: snižují hluk a zvyšují srozumitelnost hovoru nejen v kancelářích

Divize Rigips ze Skupiny Saint-Gobain začala v Česku nově nabízet speciální kazetové podhledy Eurocoustic. Ty umožňují ve veřejných prostorách výrazně snížit míru hluku způsobenou odrazem zvuku. Podhledy pohlcují zvuk odražený od stěn, podlahy i předmětů a zlepšují tak i srozumitelnost mluveného slova. Své uplatnění najdou ve školách, divadlech, restauracích, veřejných institucích či ve zdravotnictví. Díky speciální úpravě navíc zlepšují světelné podmínky a při zachování dostatečné míry světelnosti umožňují snížit intenzitu umělého osvětlení v místnostech.

Číst více
Odborná konference Dřevostavby v praxi se blíží!

Nenechte si ujít 15. ročník tradiční konference Dřevostavby v praxi, která spojuje všechny nadšence do dřevostaveb. Konference proběhne hned ve dvou termínech: 8. 9. 2022 v hotelu Primavera v Plzni a 15. 9. v hotelu Santon v Brně.

V programu vás čeká spousta zajímavých workshopů a příkladů z praxe. Nebudou chybět ani odborné přednášky a technická podpora z řad odborníků z Rigips, Weber, ISOVER, Glassolution, Dörken a DeWALT.  Parnerem konference je Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.

Jak se konference Dřevostavby v praxi zúčastnit?

Na webu drevostavbyvpraxi.cz vyplňte jednoduchý registrační formulář. Pro finální potvrzení účasti vás prosíme uhradit vložné ve výši 500 Kč včetně DPH. Na oplátku dostanete od Rigipsu praktický dárek vyšší hodnoty.